Të fundit

Të paktën 20 të vrarë nga bombardimet gjatë natës në Ukrainë

Shifrat e rishikuara rishtazi kanë gjetur se të paktën 20 civilë u vranë në bombardimet e mbrëmshme në Ukrainë.

Zyrtarët thonë se Rusia ka lëshuar 122 raketa dhe një numër dronësh kundër objektivave ukrainase.

Sipas Forcave Ajrore të Ukrainës, sulmi i mëparshëm më i madh ishte në nëntor 2022 kur Rusia lëshoi 96 raketa kundër Ukrainës.

Këtë vit, më i madhi ishte 81 raketa më 9 mars, tregojnë të dhënat e Forcave Ajrore, raporton Skynews.

Zyrtarët dhe analistët perëndimorë paralajmëruan kohët e fundit se Rusia kishte kufizuar sulmet e saj me raketa lundrimi në muajt e fundit në një përpjekje të dukshme për të krijuar rezerva për sulme masive gjatë dimrit, duke shpresuar të thyejë shpirtin e ukrainasve.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci