Të fundit

Gjilan: Po voziste në gjendje të dehur, gjobitet shoferi dhe i ndalohet vozitja për gjashtë muaj

Policia e Kosovës në Gjilan, përmes një komunikate për media ka njoftuar se kanë ndaluar dhe gjobitur një person që po voziste në gjendje të dehur.

Në komunikatë thuhet se i njëjti ishte serb dhe pas ndalimit të tij i është bërë matja e alkoolit që ka rezultuar se ai ishte nën ndikimin e alkoolit me 0.61 promilë.

“Zyrtarët policor ndaj këtij kundërvajtësi kanë shqiptuar gjobën në vlerë prej dyqind (200)
euro, dy (2) pikë negative dhe masën mbrojtëse të heqjes së drejtimit të mjeteve
motorike në afat prej gjashtë (6) muaj”, thuhet në komunikatë.

 

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci