Të fundit

Valë të mëdha godasin plazhet e Kalifornisë, plagosin 8 persona dhe lënë ndërtesa të përmbytura

Valë të fuqishme janë përplasur me muret e detit në Kaliforni, duke përmbytur ndërtesat buzë detit dhe duke lënë tetë persona të plagosur.

Videot nga Ventura Beach, në veriperëndim të Los Anxhelosit, tregojnë njerëzit duke ikur teksa valët e fuqishme godasin murin atje përpara se të fshihen në brendësi.

Më shumë pamje nga kamerat lokale shfaqin restorantet duke u përmbytur papritur. Tetë persona u dërguan në spital të enjten dhe plazhet mbeten të mbyllura në zonë, raporton Skynews.

Valët janë rezultat i një Oqeani Paqësor të stuhishëm, me parashikuesit që paralajmërojnë se kushtet e njëjta mund të vazhdojnë edhe gjatë fundjavës së Vitit të Ri.

Shërbimi Kombëtar i Motit (NWS) tha se valët do të arrijnë deri në 12 metra të larta në disa vende përgjatë bregdetit dhe paralajmëroi njerëzit të qëndrojnë larg plazheve dhe zonave bregdetare dhe të kenë parasysh barrikadat.

Ka gjithashtu paralajmërime që të mos hyjnë në ujë, ose të përdoren bankina dhe kalata.

“Energjia e jashtëzakonshme e valëve nëpër ujërat bregdetare që gjeneron kushte jashtëzakonisht të rrezikshme në plazhe do të vazhdojë gjatë kësaj fundjave”, tha zyra lokale e NWS në mediat sociale.

 

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci