Të fundit

Të paktën 27 të vrarë në Ukrainë nga sulmet ruse

Të paktën 27 civilë tani mendohet se kanë vdekur pasi Rusia lëshoi 122 raketa dhe dhjetëra dronë kundër objektivave ukrainase.

Të paktën 144 persona u plagosën dhe një numër i panjohur mbetën nën rrënoja gjatë sulmit rreth 18 orësh, thanë zyrtarët ukrainas, raporton SKynews, transmeton Klan Kosova.

Një maternitet, blloqe apartamentesh dhe shkolla ishin ndër ndërtesat e raportuara të dëmtuara në të gjithë Ukrainën.

Forcat ajrore ukrainase përgjuan shumicën e raketave balistike e të lundrimit dhe dronëve të tipit Shahed gjatë natës, tha shefi ushtarak i Ukrainës, Valerii Zaluzhnyi.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci