Të fundit

IKShPK: Ajri jo i shëndoshë, kujdes për personat e ndjeshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës rekomandon të bëjnë kujdes personat e ndjeshēm, pasi që ajri është jo i shëndoshë.

“Kujdes pēr personat e ndjeshēm! Ajri jo i shëndoshë”, thuhet në njoftim.

IKShPK rekomandon popullatën të reduktojnë daljet në vendet e me ajërt të ndotur, në mëngjes dhe mbrëmje, sidomos për personat që kanë sëmundje kronike kardiovaskulare dhe respiratore, fëmijët dhe shtatzënat.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci