Të fundit

Kurti: Beogradi frikësohej se Ivanoviq mund të ishte dëshmitar i EULEX-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar në gjashtë vjetorin e vrasjes së politikanit opozitar serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Kurti, përmes një postimi në platformën “X”, ka thënë se sot, gjashtë vjet pas vrasjes së tij, vrasësit e Ivanoviqit ende janë të lirë në Serbi.

Kurti ka thënë se Ivanoviq ka qenë aktiv gjatë të dyjave: luftës ’98-’99 dhe dëbimit të shkurtit 2000 të mijëra shqiptarëve nga veriu.

“Beogradi i frikësohej atij si dëshmitar të mundshëm të EULEX-it”, ka shkruar kreu i ekzekutivit.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci