Të fundit

Parandalohet një rast i kontrabandimit me mallra në Leposaviq

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast kontrabandimi me mallra që ka ndodhur të martën në Leposaviq.

Në raport thuhet se në Joshanicë të Leposaviqit, policia gjatë patrullimit kanë vërejtur të ndaluar një mjet, që dyshohet se ka kaluar ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë.

“Gjatë kontrollit në automjet kishte pasur të ngarkuara mallra të ndryshme ushqimore. Automjeti me mallra është dërguar në doganë, ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar”, thuhet në raport.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci