Të fundit

Rikthim i bashkëpunimit: Haradinaj e Limaj në koalicion parazgjedhor

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj janë dakorduar për arritjen e një koalicioni parazgjedhor për zgjedhjet e ardhshme.

Koalicioni pritet të bëhet publik dhe do të nënshkruhet të mërkurën pasdite, raporton Paparaci.

Raportohet se Haradinaj pritet të jetë bartës i listës dhe njëherit kandidat për kryeministër.

Theksojmë se ky nuk është koalicioni i parë i tyre. AAK dhe Nisma kishin bërë koalicion parazgjedhor edhe në prill të vitit 2016.

Bëhet fjalë për vitin 2017 deri në vitin 2019, kur Haradianaj ishte kryeministër e Limaj zëvendës i tij.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci