Të fundit

​Të paktën 10 të vdekur nga shpërthimi në Tajlandë

Të paktën 10 persona kanë vdekur pas një shpërthimi në një depo fishekzjarrësh në Tajlandën qendrore, sipas zyrtarëve.

Nuk dihet menjëherë se çfarë e shkaktoi shpërthimin, i cili ndodhi rreth orës 16:00 sipas orës lokale të mërkurën në provincën Suphan Buri, në veri të kryeqytetit të Tajlandës Bangkok, tha policia lokale.

“Ne vlerësuam se ka rreth 10 vdekje, ne ende po hetojmë shkakun dhe numrin e saktë të viktimave,” tha koloneli i policisë Peerapoj Rawangbarn për CNN.

Policia tha se zjarri rreth zonës tani ishte shuar dhe se punëtorët e shpëtimit dhe oficerët e mjekësisë ligjore po punonin për të tërhequr mbetjet njerëzore nga/dhe rreth fabrikës së shkatërruar.

Aksidentet e fishekzjarrëve nuk janë të rralla në Tajlandë. Të paktën 12 persona u vranë dhe 121 u plagosën në një shpërthim në korrik të vitit të kaluar në një magazinë fishekzjarrësh në fshatin jugor Mu No. Më shumë se 100 shtëpi u dëmtuan në shpërthim.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci