Të fundit

Zbulohen prapaskenat – Mourinho u fjalos me pronarët e Romës, tensione edhe me lojtarët

Trajneri Jose Mourinho thuhet të ketë debatuar ashpër me presidentin e klubit të Romës, Dan Friedkin, pasi mësoi se ai do të shkarkohej, mirëpo tensione nuk kishte vetëm me presidentin. Sipas së përditshmes italiane, Il Corriere dello Sport, Mourinho nuk kishte marrëdhënie të mira edhe me disa futbollistë.

Roma njoftoi shkarkimin e Mourinhos të martën në mëngjes dhe burime në Itali thonë se Special One nuk e priste një vendim kaq të papritur nga pronarët e klubit.

Sipas Il Corriere dello Sport, Mourinho u zemërua kur iu tha se do të shkarkohej të martën në mëngjes. “Ai nuk e mori aspak mirë”, shkruan gazeta me bazë në Romë.

Raportohet se Friedkin fajësoi Mourinhon për ‘disa mangësi’, por trajneri u kundërpërgjigj duke përmendur premtimet që pronari i klubit nuk i kishte mbajtur.

Corriere dello Sport konfirmon se Dan Friedkin kishte konsideruar shkarkimin e Mourinhos pas finales së Ligës së Evropës të sezonit të kaluar kundër Sevillas dhe madje edhe pas humbjes 4-1 kundër Genoas në shtatorin e kaluar. Gazeta pretendon se pronarët e Romës nuk e kanë menduar kurrë vazhdimin e kontratës së Mourinhos përtej qershorit 2024.

Friedkins nuk ishin të kënaqur me fajësimin e vazhdueshëm të gjyqtarëve nga Mourinho dhe ankesat për strategjitë e transferimit të klubit, duke përfshirë një foto gjatë stërvitjes së verës, ku ai pozoi me anëtarët e stafit të tij, duke lënë një boshllëk për qendërsulmuesin që nuk kishin mundur ende.

Sipas Il Corriere dello Sport, marrëdhënia e Mourinhos me disa lojtarë nuk ishte gjithashtu ideale. Ai thuhet se kishte debatuar me Chris Smalling në tetor dhe vazhdoi të tallte mbrojtësin anglez për gjendjen e tij të dobët gjatë sezonit. Smalling ka luajtur vetëm tre ndeshje këtë sezon dhe Corriere dello Sport sugjeron se ai ndoshta do të kthehet në aksion së shpejti, tani që Mourinho është larguar.

Raportohet se Mou nuk ishte plotësisht i kënaqur me qëndrimin e Lorenzo Pellegrinit së fundmi dhe madje Leonardo Spinazzola dhe Renato Sanches nuk ishin më mirë me trajnerin.

Mesfushori portugez i huazuar nga PSG u zëvendësua pas vetëm 18 minutash nga prezantimi i tij nga pankina në një ndeshje jashtë fushe në Bologna në dhjetor, ndërsa Mou me zemërim qortoi Spinazzola brenda dhomës së zhveshjes pas një humbje 2-0 në të njëjtën ndeshje në Stadio. Dall’Ara, duke e lënë të pakënaqur italianin.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci