Të fundit

Kurti në panel me Vuçiqin në Davos, ku u fol për sigurinë gjeopolitike të rajonit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në një panel në Forumin Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës.

Kurti tha se në këtë panel u fol për dialogun e diplomacisë së Ballkanit Perëndimor bashkë me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe liderë të tjerë të rajonit.

“Siguria gjeopolitike e rajonit tonë është thelbësore për sigurinë evropiane, prandaj tema është e një rëndësie të madhe”, shkroi Kurti, transmeton Klankosova.tv.

Në fotografitë e publikuara nga Kurti, shihet se pjesë e këtij paneli ishte edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci