Të fundit

Kryeziu: Kryetarët në komunat e veriut është dashur të japin dorëheqje

Dje ka filluar mbledhja e nënshkrimeve në kuadër të peticionit për shkarkimin e kryetarëve në veri.

Ish-gjyqtari në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, Kadri Kryeziu tha se kryetarët në katër komunat në veri të vendit është dashur të japin dorëheqje.

“Dorëheqja është një akt moral për interesat më të mëdha të publikut dhe shtetit, kjo nuk ka ndodhur. Qeveria ka pasur këtë strategji politike, që të nxjerrë një Udhëzim Administrativ, duke u bazuar në ligj dhe kushtetutë dhe është në rregull në aspektin e legalitetit”, tha Kryeziu për RTK Prime.

Ai e sheh se do të ketë komplikime deri sa të aprovohet dhe implementohet Udhëzimi Administrativ, duke e marrë parasysh destruktivitetit e Listës Serbe.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci