Të fundit

Prokurorët rusë kërkojnë pesë vjet dënim për kritikun e pro-luftës të Putinit

Prokurorët e shtetit rus po kërkojnë dënimin me pesë vjet burgim për nacionalistin e shquar pro-luftës Igor Girkin, sipas agjencisë ruse të lajmeve RIA, raporton Skynews.

Girkin u akuzua për nxitje të ekstremizmit në korrik 2023 dhe që atëherë ka qenë në pritje të gjykimit.

Ai është një kritik i hapur i Vladimir Putinit dhe ka akuzuar më parë drejtuesit e ushtrisë ruse se nuk e kanë ndjekur luftën në Ukrainë ashpër ose mjaftueshëm efektivisht.

Ish-komandanti, i njohur gjithashtu si Igor Strelkov, konsiderohet në Perëndim si një kriminel lufte.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci