Të fundit

Haradinaj e Limaj: Koalicioni AAK-Nisma është lajm i mirë për Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria Kurti nuk po i përfaqëson interesat e qytetarëve të vendit, prandaj është detyrë e partive të opozitës që të bashkohen dhe ta ndalin degradimin.

Haradinaj shtoi në Rubikon se koalicioni parazgjedhor i nënshkruar me 17 janar ndërmjet AAK-së dhe Nismës Socialdemokrate, i jep vendit shpresë për të ardhmen, transmeton klankosova.tv.

”Meqenëse po vlerësojmë se qytetarët e Kosovës janë të papërfaqësuar, pra nuk po i përfaqëson, nuk është kjo qeveria e tyre që kujdeset si më jetu ata më mirë, nuk po i përfaqëson drejt interesat tona integruese, e më tutje të anëtarësimit në organizata ndërkombëtare dhe po i lufton kategoritë e shumta të vendit, ne kemi vlerësu që është detyrë e jona të bashkohemi, ta ndalim këtë degradim të vendit, t’i japim Kosovës shpresë dhe zhvillim dhe i kemi paraqitur disa pika programore, në deklaratën tonë politike, janë 18 pika programore që janë bazë për ta ecur Kosovën përpara”, tha Haradinaj në Rubikon të Klan Kosovës.

 

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci