Të fundit

“Bashkimi Evropian fillon punën për sanksione të reja ndaj Rusisë”

Bashkimi Evropian thuhet se ka nisur bisedimet për një seri të re sanksionesh që synojnë Rusinë.

Ato mund të përfshijnë më shumë kufizime tregtare dhe një goditje ndaj aftësisë së Moskës për t’iu shmangur kufizimeve përmes vendeve të treta dhe kompanive brenda BE-së, tha Bloomberg Neës.

Kancelari Jeremy Hunt thuhet se është zotuar të nisë një “goditje” të mëtejshme në Mbretërinë e Bashkuar ndaj Rusisë.

Ai në Forumin Ekonomik Botëror në Davos tha se liderët botërorë po eksploronin mënyra për të forcuar sanksionet.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci