Të fundit

Rënia e temperaturave, KRU “Hidrodrini” me apel për qytetarët

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” ka apeluar te të gjithë konsumatorët që të kenë kujdes dhe të mirëmbajnë ujëmatësit tani që kanë rënë temperaturat.

Nëpërmjet një njoftimi, “Hidrodrini” ka publikuar udhëzimet se si duhet vepruar që të mos ngrihen ujëmatësit, sidomos ata që janë të ekspozuar drejtpërdrejt ndaj kushteve atmosferike.

“Tubacionet/instalimet brenda pronës tuaj përfshirë këtu edhe ujëmatësit mund të ngrihen nga fillimi i motit me temperatura të ulëta, nëse ata janë të ekspozuar drejtpërdrejt ndaj kushteve të motit”, thuhet në njoftim.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci