Të fundit

Jose Mourinho ka një kusht për të kaluar në futbollin arab

Pak ditë më parë, Jose Mourinho u shkarkua nga detyra e trajnerit tek Roma, për shkak të rezutateve të dobëta javëve të fundit.

E tash, lajmet e fundit thonë se ai mund ta vazhdojë punën e tij në futbollin arab.

Thuhet se agjenti i tij, Jorge Mendes ka konfirmuar se Mourinho është i gatshëm që të pranojë ofertën e klubit arab Al-Shabab, por vetëm me një kusht.

Kërkesa e Mourinhos është që klubi të jetë në gjendje të transferoje yje të mëdhenj të futbollit botëror.

Përveç klubit arab, interesim për të nënshkruar me Mourinhon më herët është raportuar se ka pasur edhe Newcastle United.

Al-Shabab momentalisht gjendet në pozitën e 11-të në Ligën Saudite dhe ka disa lojtarë të njohur në radhët e tyre si Ever Banega, Yannick Carrasco dhe Roman Saiss.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci