Të fundit

Publikohet agjenda e takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Shkup

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të mblidhen të hënën në Shkup për të diskutuar mbi hapat për integrimin e këtyre vendeve në Bashkimin Evropian.

Ky takim do të mbahet në kuadër të “Planit të Rritjes për Ballkanin Perëndimor”, e sipas agjendës, fjalët hyrëse të liderëve do të nisin në orën 09:50.

Ndërsa, në orën 12:15 është paraparë një konferencë e përbashkët për media.

Kosovën do ta përfaqësojë kryeministri Albin Kurti, e prezentë do të jenë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Malit të Zi, Milojko Spajiq, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Sipas njohësve të çështjeve politike, takimi do të jetë i fokusuar në hapat që janë ndërmarrë në integrimin në BE, por edhe do të shfrytëzohet rasti që të rritet presioni ndaj Kosovës dhe Serbisë për t’iu kthyer tavolinës së bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci