Të fundit

Vriten 21 ushtarë izraelitë në Gaza

Ushtria izraelite ka thënë i janë vrarë 21 ushtarë në Gaza së fundmi, duke e konsideruar si dita më fatkeqe për forcat izraelite qëkur nisur operacioni i tyre tokësor.

BBC-ja ka raportuar të martën se ushtarët u vranë nga një granatë afër kibucit të Kissufit në anën izraelite të kufirit.

Autoritetet e Izraelit thanë se po hetohen detajet e rastit, ndërsa kanë theksuar se të vrarët ishin rezervistë të përfshirë në një operacion për t’i lejuar banorët e Izraelit jugor të ktheheshin të sigurt në shtëpitë e tyre.

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, ka shkruar në rrjetin social X se “ishte një mëngjes jashtëzakonisht i vështirë”.

“Në emër të kombit, ngushëlloj familjet dhe lutem për shërimin e të plagosurve”, ka thënë ai.

Izraeli kishte nisur luftën me qellim të shkatërrimit të grupeve të Hamasit, pasi ky i fundit vrau civilë në një festival më 7 tetor.

Ndërsa, nga fushata ushtarake e ushtrisë izraelite janë vrarë rreth 25.200 persona, kryesisht gra e fëmijë.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci