Të fundit

Ushtria izraelite thotë se trupat e saj kanë rrethuar Khan Younis

Ushtria izraelite tha të martën se trupat e saj kishin rrethuar qytetin Khan Younis në Rripin jugor të Gazës.

“Gjatë ditës së kaluar, trupat e IDF-së kryen një operacion të gjerë gjatë të cilit rrethuan Khan Younis dhe thelluan operacionin në zonë. Zona është një bastion i rëndësishëm i Brigadës Khan Younis të Hamasit”, tha ushtria.

“Trupat tokësore u angazhuan në luftime të afërta, drejtuan sulme (forca ajrore) dhe përdorën inteligjencën për të koordinuar zjarrin, duke rezultuar në eliminimin e dhjetëra terroristëve”, shtoi ajo.

Izraeli nisi një ofensivë javën e kaluar për të kapur Khan Younis, për të cilin thotë se është selia kryesore e pjesëtarëve të Hamasit, shkruan The Guardian.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci