Të fundit

​Konjufca takohet me Bashën: Bashkërendimi i shqiptarëve është i rëndësishëm në kohë krizash

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka takuar kryetarin e Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, në Këshillin e Europës.

Në një postim në Facebook, Basha shkruan se bashkëpunimi mes shqiptarëve është i rëndësishëm në këto kohë sfidash, ndërsa shpreh në emër të Pd, përkrahjen e tyre ndaj Kosovës.

“Kënaqësi të takoja në KiE, kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca. Bashkëpunimi dhe bashkërendimi mes shqiptarëve në këto kohë sfidash, është shumë i rëndësishëm për paqen dhe stabilitetin në rajon. Unë dhe PD do të jemi në krah të Kosovës”, ka shkruar Basha.

Kryetari i PD thotë se “do të ngremë zërin në institucionet ndërkombëtare, që Kosova të bëhet sa më parë pjesë dhe të ndalet përpjekja e Serbisë për destabilizim”.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci