Të fundit

Zjarr i madh në Beograd, dëgjohen shpërthime: ‘Është shumë e rrezikshme’

Herët në mëngjes sot, një zjarr i madh ka përfshirë një qendër tregtare kineze në Beograd.

Zjarri jo vetëm që nuk është shuar ende, por ai po përhapet dhe janë dëgjuar edhe disa shpërthime, shkruan portali serb Blic.

Një numër i madh i zjarrfikësve, rreth 62 prej tyre, po përpiqen të shuajnë zjarrin.

Sipas pamjeve të fundit nga terreni, zjarri po përhapet edhe në objekte të tjera, ndërsa zjarri tani është duke u shuar nga ajri, pra duke përdorur tre helikopterë.

 

Qeveria serbe ka marrë njoftim për zjarrin në orën 06:57. Fillimisht në terren janë nisur 46 zjarrfikës me 13 automjete, e më pas kanë mbërritur edhe përforcimet.

“Shpresoj që të mos ketë viktima njerëzore, dëgjohen shpërthime, po përpiqemi t’i bindim njerëzit të mos hyjnë për të shpëtuar pronat e tyre, situata është e rrezikshme”, tha shefi i sektorit për situata emergjente, Luka Çaushiq.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci