Të fundit

Kontrata e Telekomit me DigitAlb e ‘frymëzon’ pushtetin, Mushkolaj përplaset me deputetin e VV-së

Është përcjell me reagime kontrata e nënshkruar nga Telekomi i Kosovës me kompaninë nga Tirana, Digitalb, për të drejtat e transmetimit.

Në përpjekje të pushtetit për të marrë merita për ringjalljen e ndërmarrjeve publike, një përplasje virtuale ka ndodhur mes analistit Imer Mushkolaj dhe deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Halil Thaçi.

Mushkolaj e ka kritikuar ekzaltimin e eksponentëve të pushtetit pas publikimit të marrëveshjes, e cila sipas tij ‘është biznes hesapi’.

“Çfarë ekzaltimi për platformën e Digitalbit në Telekomin e Kosovës – veçanërisht nga eksponentë të pushtetit. Çfarë suksesi i qeverisë🤦‍♂️ Në vend që të kishte platformë t’fortë t’veten, tash Telekomi do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare në vlerë 1.3 milion euro me Digitalbin. Biznis hesapi. Sen tjetër”, ka shkruar Mushkolaj.

Kësaj deklarate i është kundërpërgjigjur deputeti Thaçi.

“Analisti multitasking. I gjithanshëm. I kudo ndodhur. Për çdo temë. Në çdo kohë. Nganjëherë edhe në të njejtën kohë”, shkroi deputeti i pushtetit.

“Halil, ma mirë kqyr punësoje naj kushëri n’KEK, se politika është sport i randë për ty”, ia ktheu Mushkolaj.

Telekomi i Kosovës do ta paguajë muaj për muaj operatorin kabllor nga Shqipëria, DigitAlb, për transmetimin e përmbajtjes së saj televizive bazuar në një marrëveshje të nënshkruar të hënën.

Marrëveshja me kohëzgjatje dy-vjeçare parashihet të kushtojë 1.3 milionë euro.

Sipas njoftimit të Telekomit, përmes kësaj pako, klientëve e Telekomit do t’ju ofrohet qasje në kanalet televizive dhe në në ligat kryesore të futbollit evropian. /Paparaci.com

Detajet e kontratës Telekom – DigitAlb: Kështu do të kryhet pagesa, parashihen sanksione për nivelin e shërbimit

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci