Të fundit

Kurti propozon kandidatët për pozitën e një anëtari në OShP

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka propozuar emrat e dy kandidatëve për pozitën e një anëtari të bordit të Organit Shqyrtues të Prokurimit Publik.

Në mbledhjen e qeverisë të mërkurën, Kurti është shprehur se kandidati i përzgjedhur do të ketë përkrahjen e qeverisë “përderisa ai punon me integritet”.

Kandidatët e propozuar nga Kurti janë Batisha Ibrahimi dhe Meriton Zika.

Kurti ka shtuar se OShP kryen mbikëqyrjen e shpenzimit të parasë publike, dhe se përdorimi i parasë publike duhet të bëhet gjithmonë në të mirën e qytetarëve.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci