Të fundit

Gjigantët e Premier League kërkojnë Benzeman, pritet largimi i tij nga Arabia Saudite

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, duket sikur do të kthehet në Evropë nga Arabia Saudite deri në fund të javës, pas bisedimeve për një takim përfundimtar.

Olympique Lyon ka qenë në bisedime me kampin e franczit, por një marrëveshje besohet të jetë e vështirë për shkak të pagës, pasi lojtari thuhet se kërkoi të lejohej të kthehej në Evropë për pjesën tjetër të sezonit.

Megjithatë Marca raporton se ka pak të bëjë me financat. Ata thonë se Benzema e di se çdo gjë që ai fiton në Evropë do të jetë pjesë e asaj që ai heq dorë nga paga e tij në Al-Ittihad.

Sulmuesi francez nuk është stërvitur me ta për 17 ditë pasi ai do të kthehej për parasezon, dhe klubi i Arabisë Saudite është i habitur nga qëndrimi i tij.

Arsenali dhe Manchester United janë gjithashtu në bisedime me klubin e tij dhe kampin e Benzemas, por thuhet se nuk janë të bindur nga shanset e tyre për të bërë një marrëveshje, pjesërisht për shkak të përgjigjeve të kampit të lojtarit.

Benzema ka qenë gjithmonë një personazh enigmatik gjatë kohës që ishte në Madrid, dhe kalimi i tij në Arabinë Saudite erdhi disi i paqartë gjithashtu. Se ku përfundon ai në shtatë ditët e ardhshme duket e paqartë për të gjitha palët e përfshira.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci