Të fundit

Florent Muslija transferohet te skuadra e madhe e Bundesligës

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Florent Muslija ka arritur marrëveshje për transferimin e tij te skuadra e Bundesligës, Freiburg.

Muslija, që së fundmi ishte pjesë e skuadrës së 2.Bundesliga, Paderborn, është zyrtarizuar sot te Freiburg, transmeton Paparaci.

“Florent është një lojtar ofensiv i gjithanshëm që mund të luajë si në pozicione të gjera ashtu edhe në qendër. Ai ka luajtur në një nivel vazhdimisht të mirë në kategorinë e dytë për një kohë të gjatë dhe tashmë është gati për hapin tjetër”, thotë drejtori sportiv Jochen Saier për angazhimin. “Florent është teknikisht i aftë dhe mund të iniciojë veprime si dhe të jetë vetë një kërcënim për gol. Ne jemi vërtet të kënaqur që ai ka bërë një angazhim kaq të qartë në SC dhe jemi shumë të lumtur për transferimin”, thuhet në njoftimin e klubit gjerman.

Lidhur me transferimin te Freiburg është deklaruar edhe vetë futbollisti.

“Kam mundur të përjetoj atmosferën e mrekullueshme në stadiumin Europa-Park në ndeshjen e kupës në vjeshtë. Tani mezi pres të njoh shokët e mi të rinj, të zhvillohem më tej këtu dhe të jap gjithçka për klubin sportiv”, ka thënë 25-vjeçari.

Muslija ka bërë 17 ndeshje në Bundesligë, 125 ndeshje në Bundesligën e dytë dhe 42 paraqitje në ligën e tretë.

Freiburg ndodhet në pozitën e shtatë në tabelën e Bundesligës. Deri më tani ata kanë grumbulluar 28 pikë, 20 pikë më pak se Leverkuseni i Xhakës që mban pozitën e parë.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci