Të fundit

​Gërvalla takon homologen nga Monako, konfirmon përkushtimin e Kosovës për të forcuar bashkëpunimin

Në kuadër të vizitës dy ditore në Monako, shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla është pritur nga homologia e saj Isabelle Berro-Amadei me të cilën ka diskutuar mbi thellimin e bashkëpunimit bilateral, zgjerimin e bashkëpunimit në ekonomi dhe shkëmbimin e përvojave në diplomacinë publike.

Gjatë takimit ministrja Gërvalla njoftoi homologen e saj edhe për situatën e sigurisë në Kosovë pas sulmit terrorist në Banjskë më 24 shtator 2023, si dhe rreziqet që kërcënojnë sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.

Gërvalla falënderoi Berro-Amadei për mbështetjen e shtetit të saj ndaj Kosovës në fazat e shtet-ndërtimit, fushën e telekomunikimit, anëtarësimin në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë, fitimin e së drejtës për të organizuar Lojërat Mesdhetare 2030, anëtarësimin në Kartën Rinore Evropiane – EYCA, si dhe në procesin e anëtarësimit në Këshillin e Evropës.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci