Të fundit

Mallorca e Muriqit vazhdon në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Skuadra e Mallorcas ka arritur ta eliminojë nga Kupa e Mbretit lideren e La Ligas spanjolle, Gironan.

Mallorca e Muriqit ka vazhduar tutje në gjysmëfinale pasi shënoi fitore me rezultat 3:2.

Sulmuesit Cyle Larin në minutën e 21-të dhe Abdon Prats në minutën e 28-të e të 35-të, i shënuan golat e fitores.

Nga minuta e 68-të, Mallorca luajti pa mbrojtësin Antonio Raillo, që u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Cristhian Stuani nga penalltia në minutën e 68-të dhe Savio në minutën e gjashtë të kohës shtesë, shënuan për Gironan. Te Mallorca nga minuta e 71-të luajti sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci