Të fundit

Rrëfimi i nënës së Ibrahim Rugovës, tregon se si iu arrestua djali nga policët serbë më 1989

Më 21 janar u shënuan 18 vjet nga vdekja e presidentit historik Ibrahim Rugova.

Në emisionin “FAKTE me Adnan MEROVCIN”, në KlanKosova janë publikuar pamje të jetës dhe veprës së Rugovës si dhe pjesë nga rrëfimi i Sofë Rugovës, nënës së tij.

Në rrëfimin e vetëm të dokumentuar të Nënës Sofë, xhirim ky që u bë nga Adnan Merovci më 1993, ajo dëgjohet teksa rrëfehet për dashurinë e Rugovës për libra, si dhe arrestimin e tij nga policët serbë.

Në këto intervistë ajo shpjegon në detaje momentin e arrestimit të djalit të saj, Ibrahim Rugovës nga dy policë serbë.

Këto detaje të cilat ajo i shpalos në këtë rrëfim të rrallë për Ibrahim Rugovën, mund t’i dëgjoni në videon më poshtë:

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci