Të fundit

Adeyemi reagon pas kritikave për lidhjen e tij me Loredanën

Karim Adeyemi ka shfajësuar partneren e tij reperen, Loredana, nga çdo faj për performancën e tij jo optimale në Borussia Dortmund në sezonin 2023-2024.

Sulmuesi gjerman është në lidhje me yllin e muzikës shqiptare Loredana që nga vera e vitit 2023, me çiftin që u pa për herë të parë së bashku në korrik të vitit të kaluar.

Adeyemi nuk ka arritur të prodhojë më të mirën e tij në fushë që atëherë dhe vlerëson pse jeta në sytë e publikut me një të dashurën e famshme do të çojë në pyetje të pashmangshme të fokusit të tij.

Adeyemi, megjithatë, i ka thënë kanalit zyrtar të Dortmundit në YouTube se përse asnjë gisht nuk duhet të drejtohet në ndonjë drejtim tjetër përveç atij:

“E dija se në çfarë po futesha, se ajo ishte një person në sytë e publikut, por më dukej e çmendur. që njerëzit reagojnë kështu pas një loje të keqe. Jo e padrejtë ndaj meje sepse nuk luajta mirë. Është e padrejtë me të dashurën time. Nuk ka të bëjë me mënyrën se si luaj dhe performoj në fushë. Ndonjëherë më duket e çuditshme se si disa njerëz marrin guximin të gjykojnë njerëz që nuk i njohin”.

Adeyemi ka startuar vetëm tre ndeshje në Bundesligë për Dortmundin këtë sezon dhe nuk ka figuruar fare që nga 13 dhjetori për shkak të lëndimit. Ai shtoi për vështirësitë e tij:

“Nuk ishte një pjesë e parë e mirë e sezonit. Unë nuk jam i kënaqur me veten time”.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci