Të fundit

Zyrtari i MPB-së kapet me 18 kilogramë drogë në kufi me Serbinë

Jozyrtarisht po raportohet se Drilon Berbati, zyrtar i Ministrisë së Punëve të Brendshme, është arrestuar në kufi me Serbinë.

Kjo pasi atij i janë gjetur rreth 18 kilogramë drogë të tipit marihuanë.

Berbati shërben si zyrtar administrativ në Agjencinë për Regjistrim Civil.

Ai kishte qenë i arrestuar edhe më herët dhe në dhjetorin e 2023 i ishte ngritur aktakuzë.

I dha dokumente të Kosovës një të kërkuari nga INTERPOL-i, ky është zyrtari i MPB-së që u arrestua dje

Kjo pasi dyshohet se i kishte dhënë disa dokumente në mënyrë joligjore për një person nga Shqipëria, i kërkuar nga INTERPOL-i për drogë.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci