Të fundit

Policia i kap dy hajnat që ia vodhën veturën mërgimtarit në Istog

Policia e Kosovës i ka arrestuar të mërkurën dy hajna të dyshuar për vjedhjen e një veture në fshatin Lubozhdë të Istogut.

Dy të dyshuarit, M.H., 23-vjeç dhe K.V., 21 vjeç, dyshohet se e thyen derën e garazhës dhe ia vodhën veturën një mërgimtari.

Vetura ishte e markës Volkswagen, tha policia.

Pas arrestimit të dy të dyshuarve, policia e konfiskoi veturën e vjedhur dhe ia ktheu atë pronarit.

“Policia menjëherë ju ka përgjigjur rastit dhe ka kryer shikimin e vendit ngjarjes. Pas një pune intensive të hetuesve me datë 24. 01. 2024 janë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarit: M. H. i lindur 2000 dhe K. V. i lindur 2002. Vetura e vjedhur është konfiskuar dhe i është kthyer pronarit”, tha policia në një njoftim të enjten.

Pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër tё prokurorit dy të dyshuarit janë ndaluar për 48- orë.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci