Të fundit

Hazard u takua me djalin që e goditi 11 vite më parë, sot është një milioner

Këto ditë, Eden Hazard u takua me djalin të cilin e goditi 11 vite më parë gjatë një ndeshjeje mes Chelsea dhe Swansea në Premiership të Anglisë, për të cilën ishte në shtyllën e turpit.

Bëhet fjalë për Charlie Morgan, i cili nuk është më djalë, por sot është një biznesmen i suksesshëm 27-vjeçar me vlerë 50 milionë euro.

Morgan dhe shoku i tij Jackson Quinn filluan zhvillimin e biznesit në vitin 2016 dhe themeluan Au Vodka dhe duke shitur pijen e famshme pushtuan tregun.

Në kohën e incidentit me Hazard, Morgan ishte 17 vjeç, dhe për shkak të kësaj ai fitoi famë dhe dinte ta përdorte atë.

Fillimisht e shitur në baret lokale në Swansea, Au Vodka tani është në dispozicion në mbarë botën dhe prodhimi tani është rritur nga një sasi e kufizuar e njëhershme në 35,000 njësi ditore, si dhe në 2,000 nga shishet e saj të arta të markës tregtare.

Pija, e cila tani shitet në 40 vende të botës, është miratuar nga Floyd Mayweather, Jake Paul dhe Ronaldinho, dhe Morgan u përfshi në listën e Sunday Times të njerëzve më të pasur në vitin 2022, dhe ai kishte mbështetje në fillimin e biznesit nga babai i tij, manjati i hotelit Martin Morgan.

Hazard u dënua me tre ndeshje pezullim 11 vjet më parë për shkak të goditjes së përmendur të Morganit, dhe tani ata u takuan dhe u shoqëruan. Ata luajtën golf dhe kaluan pak kohë së bashku.

Kujtojmë se legjendari belg e përfundoi karrierën e tij në tetor të vitit 2023 dhe përveç Chelseat, ai luajti edhe për Real Madrid dhe Lille.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci