Të fundit

​Dorëhiqet Talat Xhaferi, të dielen pritet të emërohet kryeministër

Talat Xhaferi, tashmë ish-kryetari i Kuvendit në Maqendoninë e Veriut, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se zyrtarisht ka dhënë dorëheqje nga posti i tij.

Ai ka shkruar se në të dy mandatet që ishte kryetar i Kuvendit ka punuar me përgjegjësi dhe profesionalizëm.

Xhaferi, pritet që të dielën të marrë postin e kryeministrit të vendit për 120 ditët e ardhshme.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci