Të fundit

Ministria e Industrisë hap zyrat për regjistrimin e bizneseve në Leposaviq

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka hapur zyrat e Agjencisë për Regjistrimin e Bizneseve dhe Inspektoratit Qendor të Tregut në Leposaviq, që ofron shërbime ndaj biznesit dhe shtrirje të mbikëqyrjes së tregut në veri të vendit.

Ministrja Rozeta Hajdari, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë në Leposaviq ku u prit nga kryetari i kësaj komunë, Lulzim Hetemi.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se takimi u zhvillua në atmosferë miqësore dhe gjatë takimit Hetemi ka njoftuar ministren Hajdari për ecurinë e punëve në këtë komunë.

“Takimi u zhvillua në atmosferë shumë miqësore, gjatë të cilit kryetari Hetemi e njoftoi ministren Hajdari për ecurinë e punëve dhe progresin e arritur në komunë. Me këtë rast u nënshkrua edhe marrëveshja ndërmjet ARBK-së dhe komunës së Leposaviqit, e cila u nënshkrua nga drejtorja e ARBK-së, znj. Lebibe Haliti dhe kryetarit të komunës Lulzim Hetemi”, thuhet në komunikatën e MINT-it.

Sipas ministrisë, kjo marrëveshje mundëson që tash e tutje bizneset e reja të regjistrohen si dhe të marrin shërbime tjera në zyrën e ARBK-së, në komunën e Leposaviqit.

Përveç kësaj, në komunë të Leposaviqit, do të vendosën së shpejti edhe Inspektorati Qendror i Tregut të cilët do të kontribuojnë në shtrirjen e mbikëqyrjes së tregut në veri të vendit.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci