Të fundit

Skandali i arbitrave trondit Spanjën, publikohet biseda e arbitrit me dhomën VAR nga El Clasico: Mbaruam

Futbolli spanjoll është tronditur nga një skandal i madh arbitrash pasi Real Madridi fitoi ndaj Almerias në raundin e kaluar të Primera me ndihmën e arbitrit.

Pas kthesës, mbretërit mposhtën 3:2 Almerian, edhe pse në pjesën e parë humbën 2:0 dhe ndeshja u karakterizua nga gabime të mëdha arbitrimi.

Është publikuar edhe biseda e kryearbitrit me sallën e VAR-it dhe tashmë mediat spanjolle kanë shkuar një hap më tej dhe me ndihmën e burimeve të tyre kanë ardhur në bisedën e kryearbitrit të El Clasico-s të ligës së parë, Jesus Gil Manzano, me ndihmësit e tij në dhomën VAR.

Në fokus ishte dueli mes Aurelien Tchouameni dhe Ronald Araujo, kur francezi rrëzoi me dy duar mbrojtësin uruguaian, por arbitri i ndeshjes nuk tregoi pikën e bardhë.

“Në përgjithësi, ai e prek atë dhe të lë të kërcesh pa ndihmën e tij. Për mua nuk bëhet fjalë për penallti. Kemi mbaruar me atë Jezusin. Ai vendos duart mbi të, por kurrë, kurrë nuk është penallti. “Guillermo Squares Fernandez siguroi ndeshjen e arbitrit.

Shihni situatën e përmendur këtu.

Praktikisht, arbitri i përmendur i VAR-it ia ka bërë të pamundur Gil Manzanos që ta shikojë sërish situatën e përmendur dhe kështu ka dëmtuar Barçën, e cila në atë moment po priste 1:0.

Në fund, Real Madridi e ktheu rezultatin në favor të tij me dy golat e Jude Bellingham dhe arriti një fitore të madhe ndaj rivalit të tyre më të madh.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci