Të fundit

Gruaja e Manes: Fama dhe paratë e tij nuk do të më ndryshojnë, nuk e di kush është Georgina Rodriguez

Bashkëshortja e futbollistit senegalez Sadio Mane, Aisha Tamba ka folur për herë të parë për martesën e saj me futbollistin saudit Al Nassr.

Mane u martua në Dakar më 7 janar sipas rregullave islame dhe aktualisht fiton 650,000 euro në javë dhe jeton në një vilë luksoze me dhjetë dhoma, e cila ishte dhuratë për të nga klubi i tij aktual.

Kjo është në kontrast të plotë me jetën me të cilën është mësuar gruaja e tij e re pasi jeton në një pjesë të Dakarit në një shtëpi me 30 të afërmit e saj.

Shtëpia ndodhet pranë një kënete dhe Daily Mail e ka arritur atë përmes kushërirës së saj dhe ajo ka theksuar se fama e Sadiut nuk do ta ndryshojë atë.

“Po pres me padurim jetën time të re dhe e di që do të jetë shumë ndryshe, por nuk ndiej asnjë presion sepse fama dhe paratë e Sadios nuk do të më ndryshojnë. Nuk është kjo ajo që më intereson. Do të mbete nje njeri modest dhe i perkushtuar ndaj besimit tim.Nuk jam mesuar te me kushtojne kaq shume vemendje mua dhe familjes time sepse i mbajme keto gjera per vete.Nuk na pelqen te mburremi dhe te flasim per jeten private.Jam nje Njeri shumë me këmbë në tokë, unë jam rritur kështu dhe asgjë nuk do të jetë ndryshe vetëm për shkak të kësaj martese”, theksoi Aishja dhe shtoi:

“Jam shumë i nderuar që jam zonja Mane tani”.

Aisha do t’i bashkohet burrit të saj në Arabinë Saudite më vonë këtë vit, pasi të ketë përfunduar provimet e saj përfundimtare të shkollës.

Çifti nuk shkon as në muajin e mjaltit, pikërisht sepse babai i saj e bëri atë të fokusohej në detyrat e mbetura të shkollës.

Në Al Nassr, Mane ndan dhomën e zhveshjes me Cristiano Ronaldon, gruaja e të cilit Georgina Rodriguez konsiderohet si një nga femrat më magjepsëse sot dhe ka 55 milionë ndjekës në Instagram, por Aisha nuk e di se kush është.

Nuk e di se kush është ajo dhe nuk i përdor rrjetet sociale”, ka shtuar ajo.

Zonja Mane e kalon pjesën më të madhe të kohës duke studiuar Kuranin dhe kushërira e saj Amadou, e cila jeton në të njëjtën shtëpi me të, theksoi se prioriteti i saj është Islami.

“Si familje, prioriteti ynë është Islami. Është numër një dhe nuk na interesojnë të gjitha gjërat që njerëzit e lidhin me jetën e një futbollisti të pasur. Jemi shumë të lumtur që Aisha u martua me Sadiun, por kjo sepse ai është një njeri i përulur, jo sepse është i pasur dhe i famshëm”, zbuloi kushëriri Amadou.

Fjala vjen, shtëpia e familjes së Aishes, ku u zhvillua ceremonia e martesës, është ndërtuar nga babai i saj, i cili është punëtor ndërtimi.

Ai shtrihet në tre kate dhe kushëriri i saj zbulon se 30 njerëz mund të jetojnë në të. Edhe pse babai i saj mund të konsiderohet relativisht i pasur nga standardet senegaleze, ai nuk është as afër në krahasim me futbollistin Al Nassra.

Vetë Mane njihet për ndihmën e pakushtëzuar të fshatit ku u rrit dhe ndërtoi një shkollë dhe një spital në vendlindjen e tij, si dhe dhuroi qindra mijëra euro për institucionet humanitare në Senegal.

“Sadio është njeriu më popullor në Senegal dhe njerëzit e duan për atë që ka bërë për ta. Ai është ambasadori më i madh i vendit tonë”, tha në fund Amadou i lartpërmendur.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci