Të fundit

Novak Gjokoviq eliminohet nga Australian Open

Tenisti serb Novak Gjokoviq është eliminuar nga Australian Open në gjysmëfinale.

Numri një në ranglistën e ATP-së, u mposht 3:1 në sete ndaj Jannik Sinner.

Dy setet e para, italiani e nisi mrekullisht duke fituar me rezultatet 1:6 dhe 2:6, kurse në setin e tretë fitoi tenisti serb me rezultatin 7:6.

Seti i fundit zgjati 53 minuta dhe i takoi lehtësisht italianit, Sinner me rezultatin 3:6.

Me këtë fitore, Sinner është kualifikuar në finalen e madhe të Australian Open dhe tani pret ndeshjen mes Medvedev dhe Zverev për ta mësuar kundërshtarin.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci