Të fundit

Osmani uron australianët për ditën kombëtare të Australisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i’u ka uruar Ditën e Australisë, qytetarëve të këtij shteti.

“Gëzuar Ditën e Australisë për të gjithë njerëzit e mrekullueshëm të Australisë!” shkroi ajo në Twitter.

Ajo tha se Kosova me Australinë ndajnë jo vetëm një miqësi të qëndrueshme , por edhe një lidhje të thellë, e cila sipas saj është krijuar nga angazhimi i përbashkët si edhe ndaj demokracisë dhe të drejtave të njeriut.

Osmani gjithashtu është shprehur se lidhjet e Kosovës dhe Australisë do të vazhdojnë të forcohen.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci