Të fundit

Futbollisti më i mirë i Lirisë transferohet në Afrikë të Jugut

Futbollisti më i mirë i Lirisë, Prins Tjueza, i ka dhënë fund karrierës në Kosovë, përkatësishtë te FC Liria.

Namibiani që shkëlqeu për një vit e gjysmë, tashmë ka nënshkruar me ekipin e Premierligës nga Afrika e Jugut.

“Tijueza nga sot është lojtar i Cape Town City nga Afrika e Jugut.E falenderojmë për kontributin dhe i urojmë suksese”, ka thënë Valon Osmani, kryetar.

Liria, nga shitja përfiton 65 mijë dollarë dhe 10% nga shitja e ardhshme e tij.

Tijueza, ka lënë gjurmë në Kosovë, derisa me Kombëtaren e vetë, Namibinë u kualifikua tutje në Kupën e Afrikës.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci