Të fundit

ShBA: Vendimi i GJND-së është në përputhje me qëndrimin e administratës Bidenit

Departamenti amerikan i Shtetit tha se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë është në përputhje me qëndrimin e administratës Biden se Izraeli duhet të bëjë më shumë për të mbrojtur civilët.

“Ne vazhdimisht e kemi bërë të qartë se Izraeli duhet të marrë të gjithë hapat e mundshëm për të minimizuar dëmtimet civile, për të rritur rrjedhën e ndihmës humanitare dhe për të adresuar retorikën çnjerëzore”, tha një zëdhënës i Departamentit të Shtetit, njofton CNN, transmeton Klankosova.tv.

“Vendimi është gjithashtu në përputhje me pikëpamjen e SHBA-së se Izraeli ka të drejtë të mbrohet dhe”të ndërmarrë veprime për të siguruar që sulmet e 7 tetorit të mos përsëriten, në përputhje me ligjin ndërkombëtar”, ka thënë tutje ai.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci