Të fundit

Selmanaj i reagon Bislimit: Bëre politikë me të pagjeturit për një grusht vota

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, ndaj zëvendësministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, i cili ka thënë se tashmë ka synim që LDK-në ta dërgojë në shifër një shifrore në zgjedhje.

Selmanaj thotë se VV e kishte linquar për punën e të pagjeturve, meqë siç thotë Selmanaj Qeveria Hoti e kishte vendosur si temë të parë në proces të dialogut.

Deputeti i LDK-së shkruan se kur sot Bislimi u përball me pyetjen e deputetes së LDK-së, Rrezarta Krasniqi, për deklaratat e tij të mëhershme se “Me VV-në në Qeveri s’do të ketë dialog pa u gjetur edhe i pagjeturi i fundit”, Bislimi ka zgjedhur që të përgjigjet sikur çështja në fjalë të jetë pjesë e strategjisë zgjedhore.

Deputeti Selmanaj thotë se kushdo që provon të bëjë politikë me të pagjeturit, hakmarrja e tyre do t’i ndjekë kudo.

Sipas deputetit të LDK-së, Bislimi është në gjendje të bëjë politikë me të pagjeturit për një grusht votash dhe s’meriton të jetë në politikë.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci