Të fundit

Vazhdojnë protestat në Beograd

Koalicioni opozitar “Serbia kundër dhunës” ka vazhduar protestat për, siç pretendojnë ata, vjedhjen e votave në zgjedhjet e dhjetorit në Serbi.

Protesta ka filluar nga ora 18:00.

Protestuesit kanë shkuar para objektit të Radio Televizionit të Serbisë, duke kërkuar të raportojnë për “vjedhjet e dëshmuara të zgjedhjeve dhe shkeljen e vullnetit të popullit”.

Që kur kanë përfunduar zgjedhjet, koalicioni opozitar serb ka protestuar vazhdimisht.

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Serbi që u mbajtën më 18 dhjetor, partia e Aleksandar Vuçiqit fitoi bindshëm. Mirëpo, zgjedhjet janë konsideruar me plot parregullsi nga shtetet perëndimore.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci