Të fundit

Scholz dhe Biden do takohen për të biseduar për Ukrainën

Kancelari gjerman, Olaf Scholz do të udhëtojë në Uashington në dy javët e para të shkurtit për t’u takuar me presidentin e ShBA-së, Joe Biden, ndërsa ata kërkojnë të mbledhin mbështetjen për ndihmë shtesë për Ukrainën.

Takimi vjen pasi SHBA-ja ka shteruar autorizimin ekzistues të Kongresit për të ndihmuar Ukrainën në luftën e saj kundër Rusisë.

Një kërkesë urgjente prej 61 miliardë dollarësh nga Shtëpia e Bardhë është bllokuar në Capitol Hill pasi republikanët kërkojnë lëshime për politikën e imigracionit.

Bashkimi Evropian do të mbajë një samit të posaçëm javën e ardhshme për vendet anëtare që të bien dakord për një paketë shtesë prej 50 miliardë eurosh.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci