Të fundit

Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Një skenë e papritur dhe e pakëndshme ka ndodhur gjatë ndeshjes finale në konkurrencën e femrave në Australian Open, ku një tifoz ndërpreu ndeshjen për pak kohë.

Arina Sabalenka fitoi në finale ndaj Qinwen Zheng me rezultat 2:0 (6:3 dhe 6:2) dhe kështu vazhdoi dominimin e saj në tenisin për femra.

Ajo fitoi një titull të ri Grand Slam pa humbur asnjë set dhe ndeshja do të mbahet mend edhe për skenën nga seti i dytë.

Kur bjellorusja po nxitonte drejt titullit në Australian Open, një grup tifozësh vendos të lidheshin me karriget në të cilat ishin ulur dhe më pas filluan të bërtasin: “Palestina e lirë, Palestinë e lirë”.

Ata sollën edhe flamurin palestinez dhe duke qenë se në tenis është rreptësishtë e ndaluar të bërtasësh çdo gjë gjatë kohës që po zhvillohet ndeshja, menjëherë ka reaguar sigurimi dhe i ka nxjerrë jashtë fushës.

Pushimi i shkurtër përfundoi pasi tifozi kryesor me flamur në duar u dëbua dhe ndeshja rifilloi pas kësaj.

Pushimi nuk i preku tenistet, sidomos Sabalenka, e cila me lojën e saj dominuese tregoi se aktualisht nuk ka të asnjë barabartë në turneun WTA.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci