Të fundit

Familja Dragusha njofton se janë mbledhur paratë e nevojshme për trajtimin e vajzës së tyre, Ninës

Janë mbledhur paratë për trajtimin e vajzës Nina Dragusha, e cila është  diagnostikuar me Tumorin NEUROBLASTOMA në Abdomen.

Familja Dragusha para disa ditësh ka kërkuar ndihmë financiare për shërimin e vajzës, duke njoftuar se kostoja për trajtim është 144.000 Euro.

Ndërkaq, sot familja Dragusha njofon se janë mbledhur paratë duke falënderuar qytetarët për ndihmë.

“Ju falënderojmë të gjithëve për ndihmën që e keni dhënë për shërimin e Ninës dhe ju njoftoj që shuma e kërkuar është grumbulluar dhe për korrektësi e ka kaluar vlerën, si Shqiptar human që jemi, kemi marr ndihma nga të gjitha anët e botës e i madhi Allah ju shpërbleftë juve sepse e keni nda buxhetin e familjes tuaj për me e rikthy buzëqeshjen e vajzës në familjen tonë”, thuhet në njoftimin e familjes.

Më tej, në njoftim thuhet se nga tani do të fillojë rrugëtimi disa mujor për shërimin e Ninës në Turqi.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci