Të fundit

​Andorra rikonfirmon angazhimin e saj për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Mbështetja e pa rezervë në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës u rikonfirmua edhe në takimin që shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla pati me kryetarin e Parlamentit të Andorrës, Carles Ensenyat Reig.

Ministrja Gërvalla në kuadër të vizitës zyrtare në Andorra u prit edhe nga kryetari i Parlamentit, me të cilin diskutuan mbi zgjerimin e bashkëpunimit për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Në takim u diskutuan edhe zhvillimet e vitit të fundit në Kosovë, të arriturat në ekonomi, sundim të ligjit dhe rrugën e saj integruese drejt mekanizmave ndërkombëtarë.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci