Të fundit

​Fermerët francezë vazhdojnë të bllokojnë rrugët drejt Parisit

Fermerët francezë vazhdojnë të bllokojnë rrugët kryesore që të çojnë në Paris, duke luftuar për kërkesat e tyre.

Siç raporton BBC, kryeministri Gabriel Attal vizitoi fermerët në jugperëndim të vendit në një përpjekje për të zbutur pakënaqësinë e tyre.

Fermerët që pretendojnë se po luftojnë për mbijetesë thonë se nuk do të heqin dorë nga kërkesat e tyre.

Ata po kërkojnë t’i jepet fund rritjes së burokracisë, ulje të çmimeve të naftës për ta dhe subvencione më të larta për t’i ndihmuar ata të përballen me konkurrencën e importeve.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci