Të fundit

“Qeveria do të jetë pro-evropiane”, LSDM përkrah zgjedhjen e Talat Xhaferit si kryeministër

Darko Kaevski nga LSDM i ka dhënë përkrahje mandatarit Talat Xhaferi për formimin e qeverisë maqedonase.

Ai ka thënë se qeveria e ardhshme do të jetë pro-evropiane.

“Si parti me pëegjegjësi LSD do të bëjë gjithcka që të kemi zgjedhje demikratike pas 100 dite. Propozimi i Xhaferit si kryeminsitër ështe zgjifhje e mirë dhe e përkrahim. Opozita (VMRO-ja) kishte tentuar me dhunë të na ndalonte më herët.LSD ka propzuar ministra në Qeverinë teknike”, ka thënë ndër të tjera ai.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci