Të fundit

Talat Xhaferi: Sot përmbushet ëndrra për kryeministër të parë shqiptar

Talat Xhaferi ka thënë se sot përmbushet ëndrra për kryeministër të parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

Kështu ka shkruar ai në Facebook, pak minuta pas marrjes së mandatit si kryeministër i një qeverie teknike në Maqedoni të Veriut.

“Sot premtoj se do e përmbushim ëndrrën edhe për Republikën e Maqedonisë së Veriut të përparuar, të zhvilluar, demokratike dhe evropiane! Shtet ku të rinjtë do të duan të kthehen, ku gjenerata ime do i shohë nipërit si rriten, ndërsa më të moshuarit do të krenohen që investimi në shtetësinë ka dhënë rezultat!”, ka shkruar ai.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci